FOR YOUR VEHICLE
FOR YOUR VEHICLE
Per Car Quantity: 2
Includes: 1 Brake Rotor
Rotor Pattern: Blank
Position: Rear
Part Number: PRP-63183
| Description | Brake Rotor |
|---|---|
| Bolt Circle Diameter | 112 mm |
| Bolt Hole Quantity | 5 EA |
| Center Hole Diameter | 67 mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Disc Finish | Fully Coated GEOMET |
| Discard Thickness | 19.4 mm |
| Hat Finish | Fully Coated GEOMET |
| Height | 54.4 mm |
| Nominal Thickness | 22 mm |
| Outside Diameter | 345 mm |
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Surface Type | Smooth |