FOR YOUR VEHICLE
FOR YOUR VEHICLE
Per Car Quantity: 1
Includes: 2 Brake Rotors
Rotor Pattern: Blank
Position: Front
Part Number: WJPN1-63084
| Description | Brake Rotor |
|---|---|
| Bolt Circle Diameter | 112 mm |
| Bolt Hole Quantity | 5 EA |
| Center Hole Diameter | 67 mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Disc Finish | Fully Coated GEOMET |
| Discard Thickness | 34 mm |
| Hat Finish | Fully Coated GEOMET |
| Height | 60 mm |
| Nominal Thickness | 36 mm |
| Outside Diameter | 375 mm |
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Surface Type | Smooth |