FOR YOUR VEHICLE
FOR YOUR VEHICLE
Driving Style: Daily
Recommended Vehicles: European Applications
Per Car Quantity: 1
Includes: 4 Brake Rotors + 8 Brake Pads + Hardware
Rotor Pattern: Blank
Position: Front and Rear
Part Number: WJTH2-31013
Fitments: Full Cast Replacement for Aluminum Hat Disc; M Sport Brakes: 374mm Front Disc
| Description | Brake Rotor |
|---|---|
| Bolt Hole Diameter | 16.7 mm |
| Bolt Hole Quantity | 5 EA |
| Center Hole Diameter | 67 mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Disc Finish | Fully Coated GEOMET |
| Discard Thickness | 22.4 mm |
| Hat Finish | Fully Coated GEOMET |
| Height | 64.1 mm |
| Inside Diameter | 67 mm |
| Nominal Thickness | 24 mm |
| Outside Diameter | 345 mm |
| Overall Height | 64.1 mm |
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Stud/Lug Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Stud/Lug Hole Diameter | 16.7 mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Surface Type | Smooth |