FOR YOUR VEHICLE
FOR YOUR VEHICLE
Per Car Quantity: 2
Includes: 1 Brake Rotor
Rotor Pattern: Blank
Position: Front
Part Number: PRP-48091
Fitments: Police Package
| Description | Value |
|---|---|
| Bolt Circle Diameter | 140.5 mm |
| Bolt Hole Diameter | 16.08 mm |
| Bolt Hole Quantity | 6 EA |
| Center Hole Diameter | 78.5 mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Disc Finish | Plain |
| Discard Thickness | 28 mm |
| Hat Finish | GEOMET Grey |
| Height | 55 mm |
| Nominal Thickness | 30 mm |
| Outside Diameter | 330 mm |
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Stud/Lug Hole Quantity | 6 |
| Surface Type | Smooth |