FOR YOUR VEHICLE
FOR YOUR VEHICLE
Per Car Quantity: 2
Includes: 1 Brake Rotor
Rotor Pattern: Blank
Position: Rear
Part Number: PRP-13021
| Description | Brake Rotor |
|---|---|
| Bolt Hole Diameter | 13 mm |
| Bolt Hole Quantity | 5 EA |
| Center Hole Diameter | 58 mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Disc Finish | Fully Coated GEOSPEC |
| Discard Thickness | 8.5 mm |
| Hat Finish | Fully Coated GEOSPEC |
| Height | 63.6 mm |
| Inside Diameter | 58 mm |
| Nominal Thickness | 10 mm |
| Outside Diameter | 286 mm |
| Overall Height | 63.6 mm |
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Solid Or Vented Type Rotor | Solid |
| Stud/Lug Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Stud/Lug Hole Diameter | 13 mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Surface Type | Smooth |